Moje bláznivá múza

Veškeré postavy s výjimkou mých jsou majetkem J. K. Rowlingové. Pokud není uvedeno jinak, jsou obrázky a videa stažená z internetu, jsou majetkem svých autorů a já si na ně nečiním autorská ani jiná práva.

Homepage

Help me???? - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "3491":
Sevik99 pro Lily
Statečností a láskou je bezesporu to nejhezčí a nejromantičtější motto, které tu zaznělo, bohužel je tak sladké, až je pro mé účely nepoužitelné. Jinak už jsem si vybrala a hned dvě, takže tímto tento bod tohoto oznámku považuji za ukončený a všem, kteří mi pomohli moc děkuji.
Sharme
Ahoj, nize navrhovane "nikdo me neporani beztrestne" mi prijde opravdu dobre. Ale je to jen muj skromny nazor.
Lily
Rodové heslo „Kdo vytrvá, vítězí; Thun nie ruhn (Konat, nikdy neustávat), tak už fakt nic nového nenacházím
Lily
HAEC PEPERIT VIRTUS - ještě jsem našla tohle ale nemůžu to přeložit, je tu někdo latiník??
Lily
co takhle podle Lobkowiczů.. Popel jsem, popel budu!"
Lily
chjo nacházím skvělá rodová hesla, ale nic co by se sem nějak hodilo.. třeba tohle: „Fortitudine et caritate“, česky: „Statečností a láskou“
Lily
možná by se hodila heslo co bylo z jedné povídky pro Raddlovic rod - Zradíš, nebo budeš zrazen
Lily
Pernštejnové měli Vytrvalost nebo taky Věrně a stále což se na jejich rodinu taky nehodí..

Lily to Sevik
Toujours pur, navždy čistý
Lily
Bez zrady by si nikdo věrnosti nevšiml; NIL NISI RECTUM“ (Nic než spravedlivé); INVIDIA (což znamená „ navzdory závisti“ - nemyslím že by se hodilo); tak k více věcem jsem se už nedostala..
Sevik pro Lily
A jaképak mají?
Lily
nejstarší je Bill, ale to už ti tu někdo řekl.. tak koukám na ty motta a asi dost záleží na tom co si přesně představuješ.. něco jako mají Blackovi??
Nealce
K tomu heslu - dokonce jsme kvuli tomu prohrabala knihovnu, abych to nasla. - E.A.Poe - Cask of Amontillado, Heslo "Nemo me impune lacessit" - Neco jako nikdo me neporani beztrestne. Vzdycky se mi libilo a myslim, ze rodina Snapeu si vzdy hlidala to svoje... Jinak sjem to pak hledala i na internetu a nasla toto heslo i v jinych souvislostech http://en.wikipedia.org/wiki/Nemo_Me_Impune_Lacessit
Sharme
Ahojky, právě jsem narazila na zajímavý citát, mohl by být zajímavou inspirací: "Usmívej se na toho, kdo ti nejvíc ublížil, aby nevěděl, jak to bolí."
elulinek
mě napadá *milujeme všechny, jenom každého trošku jinak* =oD tak to mám já, miluju všechny, ale jde o to, jestli jde na přímce moje *láska* na zápornou stranu nebo na tu kladnou =oD smiley
____________________________
maliny v čokoládě... otevírám se na konci...
Dobby
Bill je najstarší, ale to už z odpovedí vieš. Môžeš mi opísať tvôj problém s administráciou, myslím, že by som ti vedela pomôcť. Len napíš, čo presne nejde. smiley
Mex
Mé oblíbené heslo: Co mě nezabije, to mě posílí. Myslím, že se hodí na docela dost z rodiny.
Martina
Bill. Stopro. Urcite to tam i nekde padlo, v knizkach.
Sevik všem
Jsem jaký jsem by se sice hodilo na Seva a s přivřenýma očima i na Miu, ale ne na jeho rodinu, jak jsem ji nastínila na konci povídky Láska je slepá. Proto mi víc sedí od morsule Přes překážky ke hvězdám, což se s trochu pozměněnou interpretací hodí na všechny včetně Alexe. Jeho rodina šla za majetkem a prestiží bez ohledu na to, co to její členy stálo, takže pokud si nešťastná manželství vyložíme jako překážky a prestiž jako hvězdy.... Alex chtěl žít líp a klidně proto odešel od rodiny, šel za svými hvězdami a bez podpory rodiny to nemohlo být snadné. Severus těch překážek pod nohama měl víc, některé si tam sám naskládal (přijetí znamení zla..) ale taky se přes ně dostal ke svým hvězdám, nebo spíš ke hvězdě?smiley A nakonec Hermiona, i když tady se mi trošku příčí označit Seva za její hvězdy, nerada bych, aby mě proklel, takže si to vyložme tak, že se dokázala přenést přes minulost a být šťastnásmiley.
Sharme
Ahoj, k mottu mě napadlo "Jsem, jaký jsem." K Severusovi by mi to seděo - "Berte mě takového, jaký jsem, pokud se vám to nelíbí, dejte mi pokoj." smiley A docela by mi to sedlo poslední dobou i k Hermioně. Ale je to jen takový nápad.
Zuzu
Jediné, s čím ti můžu pomoct je, že nejstarší z Weasleyových je Bill. Jde to najít na oficiálních stránkách Rowlingové, ale tady je z toho výňatek.

http://greenbande.wordpress.com/2007/12/31/jkrowlingcom-weasley-family-tree/smiley
morsule
mě k tomu mottu napadla klasika - Všechno své nosím s sebou - to byl Ludvík XIV(?) a bylo tím myšleno vnitřní bohatstí, moudrost, láska,... a pak eště - per aspera ad astra/přes překážky ke hvězdám, coý k těm dvěma taky docela pasuje :)
Nikita
S webgardenem ti nepomohu, druhou otázku už máš zodpovězenou a k té třetí, záleží jestli máš na mysli původní Snapeovic rodinu, nebo novou, kterou založil (založí) s Hermionou.... to by se asi hesla dost lišily... Jestli myslíš tu původní, tak záleží na tom, na jaké straně stáli, jestli na Voldemortově, tak by hesla o rovnosti a bratrství, či jiné ušlechtilé motto nevyznělo zrovna nejlépesmiley
Jituš
Nezapomeň na lásku a oddanost - to dosvědčuje i jeho chování - např. překonání vlastních nemilých pocitů z vánoc.
doxii
nn mě administrace nijak neblbne...teda neměla sem žádnej problém, otázkou je v čem přesně to hapruje tobě...třeba s tím děláš zázraky, na který moje lajcký užívání nemá…

k tomu mottu, první co mi přišlo na mou chorou mysl je Spokovo: žij dlouho a blaze...ale to by se asi moc nevyjímalo. Skus si třeba rozebrat ty tři postavy a každou zvlášť...co je spojuje?co maj společnýho? Severus a Hermiona...moudrost? Jejich záliba v knihách? ve studiu? vášeň pro to co dělají? vášeň ve vztahu k sobě, mezi sebou? Jsou si vzájemně oporou, ale dokážou si i odporovat, schopnost diskutovat o problému? Přátelství...nebudem si lhát, je to základ kažýho vztahu. Ochota pomoct, vpustit si do života někoho dalšího...a to kolem čeho to všechno poletuje, co je podle heliocentrického modelu centrem vesmíru...slunce, jejich slunce je Láska.

Vycházej mi hesla jako:

Logika je jako zábradlí co nedovolí sejít z cesty.

Přátelství je berlička co nás podpírá, když docházejí síly.

Vášeň je jako žár slunce, které v našem světě tvoří láska.

A to vše zaštítí moudrost, která do nás vnáší klid.

…já vím, zní to jako nějaká „hipízácká“ mantra…ale co, možná si z toho něco vezmeš. Snad ti to pomůže…
M.B.
Bill – Charlie – Percy – Fred+George – Ron - Ginny. S ostatním ti neporadím :-(

 
Nobody can escape his destiny.