Moje bláznivá múza

Veškeré postavy s výjimkou mých jsou majetkem J. K. Rowlingové. Pokud není uvedeno jinak, jsou obrázky a videa stažená z internetu, jsou majetkem svých autorů a já si na ně nečiním autorská ani jiná práva.

Díl první - Hledáme

Závěr prvního dílu

Beta-readu se ujala Mary Beth, za což jí patří můj neskonalý dík. Úspěšně jsme se prokousali prvním dílem trilogie. Na druhém už se pracuje, ale bude ještě chvíli trvat, než se tu začne objevovat.

Závěr prvního dílu

 

„Proč jsem se musel přemístit sem, a ne někam blíž k vašemu domu?“ zeptal se, když půl kroku za Elizabeth obcházel už třetí blok.

„Protože jsem vám minule zapomněla dát pár užitečných rad. Nepoužívejte před tetou slovo mudla. Připadá jí to rasistické.“

„Rasistické? Snad diskriminační?“

„Ne. Rasistické. To brzo pochopíte. Pokud vám nabídne něco sladkého, raději odmítněte. Něco sladkého rovná se skoro čistý cukr. Neví nic o těch otřesech mozku a zlámaných kostech, co jsem si letos pořídila, tak se o tom, prosím, nezmiňujte. A pokud možno nečarujte. Ona kouzla moc nemusí. Maximálně tak nějaké to Reparo nebo Evanesco. A na závěr. Děda byl třikrát ženatý. Ona je z třetího manželství, má máma byla z druhého.“ Severus překvapeně zamrkal. Proč mu to proboha říká? Jemu bylo přece úplně jedno, jestli byl její dědeček novodobý Casanova, zvlášť když to byl jen adoptivní dědeček.

„Dobře. Odmítnout sladké a nemluvit o zraněních. Ještě něco?“ zeptal se pro jistotu. Přeci jen tohle mohla být potencionálně nejdůležitější návštěva jeho života. Jak si přečetl v její složce, manželé Lewisovi, její adoptivní rodiče, zemřeli před dvěma lety. Ve složce se nepsalo jak a jemu přišlo nevhodné se ptát, ale i tak z toho plynulo, že Elizabetinou jedinou rodinou je její teta Tehan, která si ji po smrti své sestry vzala k sobě. Tak by se alespoň mohl pokusit s ní vycházet.

„Myslel jsem, že pokud nemáte příliš nabitý program, mohla byste o prázdninách strávit pár dní u mě,“ navrhl nejistě. Beth strnula doslova v polovině kroku.

„To jako myslíte pár dní u vás bydlet?“ zeptala se nevěřícně. Už to, že sem šel dobrovolně a vlastně z větší míry z vlastní iniciativy seznámit se s její tetou, překonalo veškerá její očekávání. Ani ve snu ji nenapadlo, že by to s ní myslel tak vážně, že by se vídali i jinak, než občas někde na kafi a tak.

„Ano,“ potvrdil. „Nemusíte odpovídat hned, nechte si to projít hlavou.“

„Dobře,“ souhlasila.

„Dobře, jako že o tom popřemýšlíte, nebo dobře, jako že přijedete?“

Elizabeth otevřela branku u jednoho z řadových domků a vešla na cestičku. Severus ji mlčky následoval. Zaklepala na dveře, pak se k němu otočila. Pár vteřin na něj mlčky hleděla.

„Přijedu,“ otočila se zpět ke dveřím. Severus si málem nahlas oddechl. Zhluboka se nadechl, aby se uklidnil a stoupl si blíž k ní.

Dveře se otevřely.

Jen dlouholetá špiónská praxe a dvacetiletá profesorská minulost mu umožnily zachovat neutrální výraz tváří v tvář ženě, která jim otevřela. Byl připravený na cokoliv od pětadvacetileté koktavé žáby až po sedmdesátiletou nedoslýchavou stařenu s alzheimerem a parkinsonem dohromady. Ale rozhodně nebyl připraven na asi pětatřicetiletou, poměrně štíhlou a nepříliš vysokou ženu, s téměř stovkou drobných copánků na hlavě sahajících až někam pod zadek, hnědýma očima a jakoby rozpláclým nosem na obličeji barvy mléčné čokolády.

 

Konec prvního dílu   

 

 

Poslední komentáře
09.02.2011 18:16:16: moc povedený první díl trilogiesmiley Nejlepší byl ten okamžik, kdy se Severus dozvěděl, že je Beth je...
01.04.2010 16:34:16: Perfektnísmiley Asi krátky, ale nic jiného mě po dočtení povídky nenapdá. Maximálně prosba o pokračová...
29.03.2010 16:13:19: Těším se na další díl trilogie. Snad nás nebudeš napínat dlouho smiley${1}
28.03.2010 16:20:03: to se dělá takovéhle konce? já si chci přečíst severusovu reakci, prosím! smiley netrpělivě vyhlížím ...
 
Nobody can escape his destiny.