Moje bláznivá múza

Veškeré postavy s výjimkou mých jsou majetkem J. K. Rowlingové. Pokud není uvedeno jinak, jsou obrázky a videa stažená z internetu, jsou majetkem svých autorů a já si na ně nečiním autorská ani jiná práva.

Jak končí hrdinové

A váš názor?

Tentokrát bohužel nepřicházím s další kapitolou, ale s komentářem, který se objevil u 16. kapitoly na HPfanfictionu, a který mi poněkud nadzvedl mandle. Vlastně se jedná o několik kometářů, ke kterým bych se ráda vyjádřila. Komentáře jsou od posledního k prvnímu.
Tady jsou ty komentáře. Leviathan byla ještě zdvořilá a až na červeně zvýrazněnou větu, jsem její komentář akceptovala. Přeci jen tu máme svobodu projevu.

Leviathan dne 06.04.2009

Ráda bych se připojila k té méně zastoupené části komentátorů – jsem si moc dobře vědoma, že to, co napíšu, lze přejít tím, že se vždycky najde někdo, komu se to nelíbí, jen se musíme kriticky zamyslet nad tím, jestli na tom není něco málo pravdy. Myslím si, že jsi velmi nadaná autorka, už proto, že jsem Tvé předchozí povídky celé zhltla jedním dechem. V případě Severuse je nutné si uvědomit, jestli Severus takový skutečně je, případně by mohl pod vlivem okolností být, a nebo jestli ho takového jen mít chceme. Také reakce, i když zdeprimované Hermiony mi přijdou značně teatrální a laciné, taková malá telenovela ;-). A ke zde vyzdvihovanému monologu ve třetí osobě: Vám se opravdu zdá, že to myslí upřímně?! Rozhodně to nevypadá, že by to myslel vážně! A k tomu prstenu: snubní prsteny se vybírají podle vkusu dotyčného. Pochybuji tedy, že by měl Severus tak bizardně romantický vkus, absolutně odporující jeho postavě – navíc je to takové laciné a sentimentální. Možná, že čtenáři to tak chtějí a autorka se jim jen snaží vyhovět, protože jak známo, když nedáváte lidem to, co chtějí a dáte jim realitu, zavrhnou Vás…Nakonec bych se chtěla omluvit všem, kterých jsem se dotkla, ale bohužel to bylo tak výrazné, že jsem to nemohla nechat být.


 Angie zcela jasně pochopila o co šlo, za což jí skládám poklonu.

angie77 dne 06.04.2009

Jsem si vědomá toho, že napsat aspoň trochu pravděpodobnou romantickou scénu se Severusem je práce pro vraha. V téhle povídce jsi se navíc dostala těmi zvraty do obzvlášť prekérní situace, kdy Severus musí žádat o prominutí. ALE... ale.
Prostě ten proslov, to není Severus. Dává tím najevo veškerou svou slabost a pochyby, dává Hermioně do ruky zbraň, a přitom si musí být moc dobře vědom, že by ho poté, co ji odehnal, mohla i nenávidět. Prostě jsem přesvědčená, že takhle by se nechoval.
A koneckonců si nejsem ani jistá chováním Hermiony - moc klidné zpočátku, moc hysterické po jeho odchodu. I když to by se asi dalo vysvětlit šokem.Tady Silwia se ujala role mého obhájce, za což jí děkuji.

Silwia dne 06.04.2009

Wocicko, též využiji práva svobody slova :-)) Po tvém příspěvku jsem si celou kapitolu přečetla znovu a nějak tam až tak velikou romantiku nevidím. Na spoustu věcí mají lidé různý názor, já bych například svému příteli zásnubní prsten s „briliantem vybroušeným do třpytivé kapky srdčitého tvaru“ rozhodně o hlavu neomlátila :-)) Severusovo vyznání mi také nepřišlo jako od „sentimentálního chcípáčka“, myslím, že ta sentimentalita byla dost odlehčená tím, že hovořil ve třetí osobě.


 
Ovšem tenhle komentář mě nadzvedl ze židle.


Aplikace práva svobody slova...
wocicko dne 06.04.2009

Předem mé kritiky Ti chci poděkovat za povídky - je pravda, že patří k těm lepším a také jsou první, které jsem z FF četla.
A teď se spravedlivě rozčílím! Chápu, že pro Severuse musely ty léta, které dělal agenta, být těžké a necht na něm nějakou stopu - ale že by se zbláznil až takhle? Taková romantická výpověď? Tohle chlapy neříkaj - a už vůbec ne chlapák jako on. Chápu Hermionu, že váhá nad svatbou! Ona chce toho, koho milovala... Ne sentimentálního chcípáčka! A další věc, oceňuji, že víš, že diamantům sluší bílý kov a necpeš ho do žlutého zlata, ale kdyby mě někdo dal zásnubní prsten se srdíčkem, tak mu ho omlátím o hlavu! A to mluvím o normálních pánech, ne o Sevrusovi, tomu cpát do ruky srdíčko - kdykoli, natož za takhle vážné situace, je zločin proti lidskosti!
Nemám nic proti romantice, ale tohle je Harlequin, a tam by přece profesor Snape nezabloudil, ani Hermiona. A Ty, nadaná autorko, snad taky ne...

Já jsem na kometáře reagovala následovně:

Pro wocicko a Leviathan a i ty ostatní
Sevik99 dne 06.04.2009

Myslím, že už v minulé kapitole jsem varovala, že Severus bude OOC, pokud ne, dělám to teď. Pokud vás tato kapitola zvedla ze židle ve špatném slova smyslu, tak tu příští z přítomnosti (17.), raději nečtěte. Severus totiž v zoufalství nad tím, že se mu Hermiona rozhodně nebude věšet na krk a vykřikovat jedno vyznání za druhým, dokonce sníží k tomu, že bude KLEČET a rozhodně u toho nebude mlčet. Beru, že Severus je chlap a ne zrovna romantické povahy a někomu to k němu nesedne, ale já jsem toho názoru, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci, a když si konečně ujasnil, co, respektive koho, chce, tak za tím půjde image neimage. Jinak děkuji za komentáře, jsem ráda, že to výjimečně nebylo jen obvyklé: super kapča.Teď bych se vás ráda zeptala na váš názor na Severuse a jeho chování v téhle povídce jako v celku a pak konkrétně v poslední kapitole.

Také bych ráda upozornila ty z vás, které se s tímto komentářem ztotožní, aby raději v četbě této povídky nepokračovaly. Vám to ušetří práci s mytím pozvracené klávesnice a mě čas s mazáním sprostých komentářů.

Těším se na vaše názory.

Sevik99

Poslední komentáře
03.12.2011 01:15:29: No, mě se tvoje vysvětlení, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy, líbí. Sice většinou čtu kapitoly ho...
05.05.2011 16:26:09: Mě se tahle povídka líbí, varovala si nás , Sevík bude trochu mimo jeho image, takže kdo čte tak poz...
25.06.2009 00:15:19: Já nepopírám, že to tak trochu harlequinka je. Nejspíš za to může fakt, že v poslední době ze mě veš...
24.06.2009 23:41:58: Ano, když se mi to nelíbí, nikdo mě to číst nenutí. Co je ale potom ta tolik omílaná a tolik neustál...
 
Nobody can escape his destiny.